جزوه برنامه نویسی cpp استاد کمندی

نوع فایل
pdf
تاریخ انتشار
13 مارس 2021
دسته بندی
تعداد بازدید
220 بازدید
19,000 تومان
افزودن به سبد خرید

جزوه برنامه نویسی cpp استاد کمندی

جزوه دست نویس برنامه نویسی cpp استاد کمندی

 

 

 

پیش‌گفتار
امروزه کامپیوتر و علم محاسبات در تمامی زمینه‌های زندگی بشر وارد شده است و هیچ شاخه‌ای از علم نیست که به‌نوعی تحت تأثیر فناوری اطلاعات قرار نگرفته باشد. کاربردهای فناوری اطلاعات به شرکت‌ها یا صنایع خاصی وابسته نیست و تمامی امور روزمره نظیر سلامت و پزشکی، حمل‌ونقل، امور مالی و بانکی، ورزش، هنر و سایر جنبه‌ها به محاسبات وابسته هستند. به‌ویژه شاخه‌های مهندسی که در پی یافتن راه‌حل برای مسائل پیچیده هستند. عموماً جنس این مسائل به‌گونه‌ای است که باید بین عوامل مختلف مصالحه شود تا بهترین جواب به دست آید. محاسبات و برنامه‌ریزی کامپیوتری ابزاری مؤثر در حل مسائل پیچیده مهندسی به شمار می‌آید که می‌تواند مسائل بسیار پیچیده را به ساده‌ترین وجه تبدیل کند و راه‌حلی برای آن ارائه دهد. اگرچه اکثر این راه‌حل‌ها با تقریب همراه است، اما در رشته‌های مهندسی تقریب‌های محاسباتی همواره نتایج قابل‌قبول و کاربردی به همراه دارد.

این کتاب با هدف فراهم¬آوردن مجموعه‌ای مدون در زمینه تکنیک‌های حل مسائل محاسباتی و برنامه‌سازی به نگارش در آمده است و دو هدف مهم را دنبال می‌کند. اول اینکه دانشجویان رشته‌های مهندسی را با تکنیک‌های حل مسئله آشنا سازد و رویکردهای جدیدی را در حل مسائل پیچیده مهندسی مطرح نماید که این امر هدف اصلی از این کتاب به شمار می‌آید. دوم اینکه خواننده با مفاهیم، قالب‌ها، دستورات و نحوه برنامه‌نویسی با زبان ++C آشنا شود.

در تهیه این کتاب از کتاب برنامه نویسی به زبان C++ تالیف نل دیل که در سال ۱۳۷۹ توسط آقایان دکتر علی معینی و علی محمد پورپاک ترجمه شده و پس از آن چندین نوبت تجدید چاپ شده است استفاده شده است و برخی از مفاهیم، مثال ها و تمرین های کتاب برگرفته از کتاب مذکور است. همچنین کتاب برنامه نویسی به زبان C++ تالیف دایتل و دایتل که از کتب مرجع آموزشی این زبان به شمار می آید در تهیه برخی از مطالب و مثال های کتاب مورد استفاده قرار گرفته است.

در نگارش کتاب سعی شده است از بیانی ساده و قابل‌فهم جهت ارائه مطالب استفاده شود و حتی‌الامکان از مثال‌ها و نمونه‌های ملموس مهندسی استفاده گردد تا مطالب برای دانشجویان ملموس‌تر بوده و بتوانند به‌راحتی با آن ارتباط برقرار نمایند. طبیعی است که برخی از دانشجویان نسبت به حوزه برنامه‌نویسی کامپیوتری اطلاعات و تجربه و آشنایی کمی داشته باشند، و حتی عده‌ای نسبت به مفاهیم برنامه‌نویسی دچار ترس و اضطراب باشند و نتوانند به‌خوبی با مطالب ارتباط برقرار نمایند، ازاین‌رو سعی شده تا مطالب به‌صورت گام‌به‌گام و در ساده‌ترین شکل ارائه گردد. امید که بتواند در راستای افزایش توانمندی حل مسئله و برنامه‌سازی و برنامه‌نویسی مفید واقع گردد.

جهت سهولت استفاده دانشجویان و نیز فراهم آوردن فرصت برابر برای کسانی که علاقه‌مند به آموختن زبان C++ هستند و ممکن است دسترسی به این کتاب به‌صورت کاغذی پیدا نکنند، نسخه‌ای از این کتاب به همره فیلم‌های آموزشی این درس به‌صورت آنلاین و تحت وب آماده شده است و از آدرس زیر در دسترس است.

 

 

 

 

 

 

معرفی زبان برنامه نویسی C++
زبان برنامه نویسی C++ یکی از زبان های پرطرفدار در میان برنامه نویسان می باشد که برای شروع کار برنامه نویسی بسیار مناسب می باشد. با یاد گیری یک زبان برنامه نویسی، دید شما به دنیای کامپیوتر و برنامه نوسی بسیار گسترده تر می شود و همچنین برنامه نویسی، چگونگی فکر کردن برای حل مشکلات را به ما یاد می دهد. زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس یک زبان قدرتمند می باشد که هم قابلیت های زبان های سطح بالا و سطح پایین را دارد. از امکانات و قابلیت های این زبان می توان به نوشتار آزاد، انواع داده ایستا، پشتیبانی از برنامه نویسی ساخت یافته، چند مدلی بودن، برنامه نویسی شی گرا و همچنین برنامه نویسی جنریک اشاره کرد. اکثر برنامه ها و بازی های مشهور که تا به امروز مشاهده کرده اید، با استفاده از زبان برنامه نویسی C++ ساخته شده اند.
تاریخچه زبان C++ :
زبان برنامه نویسی C++ فرزند زبان C می باشد و در سال ۱۹۷۹ در آزمایشگاه های بل بر مبنای زبان برنامه نویسی C تولید شد. در ابتدا نام آن را زبان C با کلاس گذاشتند اما در سال ۱۹۸۳ نام آن از سی با کلاس به زبان C++ تغییر کرد. روند توسعه این زبان با افزودن کلاس ها ویژگی های جدیدی نظیر سربارگزاری، وراثت چندگانه، عملگر ها، توابع مجازی، قالب ها و همچنین امکان پردازش و کنترل استثنا ها صورت گرفت. در سال ۱۹۹۸ این زبان با نام ISOhttp://zefile.ir/wp-content/uploadsIEC 14882:1998 به صورت یک زبان استاندارد در آمد.
چند مورد از برنامه ها و بازی های مشهور که با زبان C++ نوشته شده اند:
بازی های Call of duty، God of war، Forza
برنامه های Photoshop، Skype، TeamViewer، Opera، Mozila، Chrome
سیستم عامل های IOS، Windows، MAC، Linux ubuntu

 

جزوه کلی برنامه نویسی کامپیوترها از دانشگاه تهران استاد: علی کمندی فرمت: pdf دست نویس و با کیفیت بالا و خوانا …

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.