حل المسائل مکانیک سیالات وایت ویرایش ۷

نوع فایل
pdf
تاریخ انتشار
1 دسامبر 2021
35,000 تومان

حل المسائل مکانیک سیالات وایت ویرایش ۷

تعداد صفحات  : ۸۷۶
نویسنده : Frank M. White
ویرایش : هفتم
زبان : لاتین

 

حل المسائل کتاب مکانیک سیالات وایت ویرایش ۷

یکی شاخه های وسیع در مکانیک محیط های پیوسته، مکانیک سیالات یا شاره ها (Fluid mechanics) نامیده می شود. با توجه به اینکه استاتیک و حرکت شاره ها در طبیعت، زندگی روزمره انسان ها و صنعت کاربرد دارد پس پرداختن به این علم اهمیت زیادی دارد. مکانیک سیالات محاسبات فراوانی در علوم هوا و فضا و طراحی سفینه های فضایی دارد لذا نیاز است تحقیقات و پروژ هایی در این زمینه انجام شده  که به پیشرفت آن کمک کند.

 مکانیک سیالات و مکانیک جامدات هر دو دارای اصول اولیه یکسان هستند اما چیزی که آنها را از هم متمایز می باشد این است که مکانیک سیالات بر خلاف جامدات قادر به تحمل تنش برشی نیست.

مکانیک جامدات حرکت اجسام با جرم و ابعاد مشخص را مورد بررسی قرار می دهد اما مکانیک سیالات به مطالعه حرکت پیوسته سیال به صورت یک جریان مورد نظر می پردازد. به عبارت دیگر در مکانیک جامدات صلب مسیر حرکت ذره مشخص است اما در مکانیک سیالات مسیر حرکت نامشخص و امکان مطالعه حرکت ذرات به تنهایی  وجود ندارد.

به همین دلیل معادله هایی برای تحلیل حرکت سیالات طراحی شده که این معادلات به احترام دو دانشمند رایضی دان به نامهای ناویه و اتستوکس،  با نام ناویه-استوکس نامگذاری شدند. از دروس اساسی رشته های مهندسی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می توان به درس مکانیک سیالات اشاره کرد.

 با توجه به کاربرد فراوان مکانیک سیالات پس فهم درست آن ملزم به مطالعه کتابهای خوب و کامل همچنین حل مسائل زیاد در این زمینه می باشد که به فهم آن کمک کند ، لذا ما در اینجا حل المسائل کتاب مکانیک سیالات را در اختیار کاربران گرامی قرار داده ایم تا بدین وسیله بتوانند به راحتی به تجزیه و تحلیل مسائل مکانیک سیالات بپردازند.

 

 

 

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.