پنج زبان عشق نوجوانان گری چاپمن

نوع فایل
pdf
تاریخ انتشار
1 جولای 2022
دسته بندی
35,000 تومان 25,000 تومان٪29 تخفیف

پنج زبان عشق نوجوانان گری چاپمن

 

پنج زبان عشق نوجوانان
نوشته : گری چاپمن
ترجمه : سیمین موحد

 

درباره کتاب ۵ زبان عشق

چالش هایی که نوجوان امروزی با آن مواجه است شباهت بسیاری به چالش هایی دارد که خود شما هنگام نوجوانی با آن مواجه بودید. در وهله اول، مسئله پذیرش و انطباق با تغییرات جسمی نوجوان مطرح است. بازوها و ساق ها و دست ها و پاها گاه به طرز نامناسبی رشد می کنند و “سیمای بدمنظری” به نوجوان می بخشند که گاهی اوقات او را بسیار ناراحت می کند. ثانیا رشد جوانب جنسی بدن می تواند هم هیجان انگیز و هم اضطراب آور باشد. و کدام پدر و مادری است که از مبارزه نوجوان خود با بدترین دشمن او یعنی جوش های غرور جوانی رنج نکشیده باشد؟ این تغییرات جسمانی پرسش های بسیاری را در ذهن نوجوان ایجاد می کنند. او می گوید “من دارم بزرگ می شوم. نمی دانم در آینده چه شکلی خواهم بود. آیا خیلی قدبلند یا خیلی قدکوتاه می شوم؟ آیا گوش هایم خیلی بزرگ می شود؟ آیا سینه هایم خیلی کوچک می شود؟ دماغم چه شکلی می شود؟ آیا پاهایم خیلی بزرگ نیستند؟ من خیلی چاقم یا خیلی لاغر؟” و سیل این پرسش ها همچنان در ذهن نوجوانِ رو به رشد ادامه دارد. شیوه ای که نوجوان به این پرسش ها پاسخ می دهد تأثیر مثبت یا منفی بر هویت شخصی او خواهد داشت. همراه با رشد جسمانی، رشد فکری نیز سرعت می گیرد. نوجوان به شیوه جدیدی از تفکر دست می یابد. زمانی که او کودک بود به اَعمال و رویدادهای مشخص فکر می کرد. اکنون به عنوان یک نوجوان به مفاهیم مجرّدی چون صداقت، وفاداری و عدالت می اندیشد. تفکر مجرّد درهای دنیای وسیعی از امکانات نامحدود را می گشاید. اکنون نوجوان می تواند به این فکر کند که چطور اوضاع ممکن است متفاوت باشد، جهان بدون جنگ چگونه خواهد بود، و والدین فهیم چگونه با فرزندان شان رفتار می کنند. دنیای امکانات وسیع انواع درها را برای کسب هویت شخصی می گشاید. نوجوان با خود فکر می کند “من می توانم یک جراح مغز بشوم یا یک خلبان یا یک سپور خیابان”. امکانات نامحدودند و نوجوان می تواند خود را در هیئت حرفه های گوناگون تجسّم کند.

 

 

فصل اول:  درک نوجوان امروزی

آیا می دانستید که شصت سال پیش نوجوانان به عنوان یک گروه سنّیِ مجزا وجود نداشتند؟ واژه نوجوان ( ۱) نخستین بار حوالی جنگ جهانی دوم بر سر زبان ها افتاد. ( برای مطالعه تاریخ جالب این واژه به ضمیمه یک رجوع کنید ) . هرچند از زمان ظهور رسمی نخستین نوجوانان بر صحنه جامعه تغییرات بسیاری رخ داده است، اما شباهت های متعددی بین نوجوانان دهه ۱۹۴۰ و نوجوانان دهه اول قرن بیست و یکم وجود دارد.
از همان نخستین روزهای ظهور فرهنگ نوجوانان تا امروز موضوع اصلی آن یکسان باقی مانده است: استقلال و هویت شخصی. در تمام این سال ها نوجوانان آمریکایی در حالی که سعی می کردند استقلال خویش از والدین شان را کسب کنند در پی کشف هویت خود بودند. هیچ یک از این موضوعات در اعصار قبلی با چنین وضوحی مطرح نبوده اند.
پیش از عصر صنعت، نوجوانان در کنار والدین شان در مزارع کار می کردند تا این که ازدواج کرده و سهم خود را از زمین به دست می آوردند یا به ارث می بردند. نوجوان در پی کشف هویت خویش نبود؛ او از همان سنی که بتواند در مزرعه کار کند کشاورز محسوب می شد. پسر یا دختر بالغ تا زمانی که ازدواج نکرده بود کودک محسوب می شد؛ سپس کودک به بزرگسال تبدیل می شد.

جستجوی استقلال و هویت

تا اوایل دهه ۱۹۴۰ استقلال جوانان بدون ازدواج غیر قابل تصور بود – و در این زمان هم استقلال واقعی تنها در صورتی ممکن بود که پدر و مادر خیرخواه از نظر مالی به فرزندشان کمک کنند.
با صنعتی شدن روزافزون جامعه، هویت شخصی کم کم موضوعی انتخابی شد. شما می توانستید حرفه ای بیاموزید و در کارخانه ای کار کنید، و در نتیجه به اپراتور دستگاه، بافنده، کارگر ساده و غیره بدل شوید. استقلال نیز بیشتر به واقعیت بدل می شد زیرا به دست آوردن شغل به این معنی بود که جوان می توانست به محل دیگری نقل مکان کند و با درآمد خود زندگی مستقلی جدا از والدینش بسازد. بنابراین وقوع تحولات بزرگ تر فرهنگی زمینه ای شد برای ظهور فرهنگ خاص نوجوانان.
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد. 
  • درصورتی ایمیلی دریافت نکردید برای دریافت لینک دانلود بعد از ورود به حساب کاربری به بخش تاریخچه پرداخت مراجه کنید 
  • مهم : در صورت اشکال در پرداخت با درگاه زرین پال از درگاه دوم ( زیبال ) استفاده کنید 
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.