کتاب رسم فنی و نقشه های صنعتی ۱

نوع فایل
pdf
تاریخ انتشار
13 آوریل 2022
دسته بندی
45,000 تومان 35,000 تومان٪22 تخفیف

کتاب رسم فنی و نقشه های صنعتی ۱ اثر احمد متقی پور

کتاب رسم فنی عمومی
استاد احمد متقی پور

نقشه کشی صنعتی ۱

 

درباره‌ی کتاب رسم فنی و نقشه های صنعتی ۱ احمد متقی پور

کتاب رسم فنی و نقشه های صنعتی ۱ متقی پور از انتشارات دانشگاه صنعتی شریف یکی از کتب ارزشمند در آموزش نکات کلیدی و اصول رسم نقشه های صنعتی می‌باشد که خوانندگان را با تمامی جزئیات و مراحل اجرایی نقشه کشی آشنا ساخته و با پرداختن به مباحث پایه‌ای که می‌تواند برای افراد مبتدی بسیار کارآمد باشد، در آموزش اصولی آنان موثر واقع شود.

کتاب رسم فنی و نقشه های صنعتی ۱ متقی پور همچنین با ارائه روش‌های جدید به صورت مثال‌های مختلف، تکمیل جواب تمرین‌های ناقص و پرسش‌های مختلف از ساده تا مشکل، سعی نموده است به عنوان اثری کاربردی در این حرفه به شمار آید و با توضیحات اصولی همراه با تصاویر فراوان، موجب درک بهتر دانشجویان شود.

 

بخشی از کتاب رسم فنی و نقشه های صنعتی جلد ۱ متقی پور

برای این که از جسمی سه تصویر رسم کنیم جسم را به شکلی داخل یک کنج سه قائمه قرار می دهیم که با هر صفحه کنج، دوبعد جسم موازی باشد و در ضمن با آن قدری فاصله داشته باشد. سپس تصویر جسم را روی هر سه صفحه کنج به دست می آوریم. باید توجه داشت که جسم بین ناظر و صفحه تصویر قرار دارد.

اگر ناظر در جهت جلو قرار گیرد، تصویر جسم روی صفحه قائم به نام تصویر جلو و اگر ناظر در جهت چپ قرار گیرد، تصویر جسم روی صفحه جانبی به نام تصویر از چپ، و بالاخره اگر ناظر در جهت بالا قرار گیرد تصویر جسم روی صفحه افقی به نام تصویر از بالا خوانده می شود.

بعد از رسم تصویر جسم روی سه صفحه قائم، جانبی و افقی، صفحه قائم را ثابت نگه داشته و صفحه افقی و صفحه جانبی را به اندازه ۹۰ درجه به ترتیب حول محور ox و oz دوران می دهیم تا با صفحه قائم در یک سطح قرار گیرند و در واقع شکل دوبعدی سه تصویر جلو، بالا و چپ مشخص شود. البته می توان محدوده صفحات قائم، افقی و جانبی و همچنین محور ها را رسم نکرد.

کتاب رسم فنی و نقشه های صنعتی جلد اول تألیف احمد متقی پور، مبین متقی پور توسط انتشارات دانشگاه صنعتی شریف به چاپ رسیده است. این کتاب جزء بهترین کتاب های دانشگاهی گروه فنی و مهندسی می‌باشد.

 

 

کتاب رسم فنی و نقشه های صنعتی ۱

نویسنده ی این کتاب به صورت مشترک آقای احمد متقی پور و آقای مبین متقی پور می باشند. کتاب رسم فنی و نقشه های صنعتی ۱ , در هفت فصل گرد آوری شده است . این اثر توسط انتشارات دانشگاه صنعتی شریف به چاپ رسیده و منتشر شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

کتاب رسم فنی و نقشه های صنعتی یک ۱ نویسنده احمد متقی پور نشر دانشگاه صنعتی شریف، تألیف مهندس احمد متقی پور و مهندس مبین متقی پور، شامل ۷ فصل با عناوین زیر می باشد:

فصل اول : قواعد

فصل دوم : اصول و رسم تصویر

فصل سوم : تجسم کردن و رسم تصویر سوم

فصل چهارم : تصویر مجسم

فصل پنجم : برش

فصل ششم : مستثنائات برش

فصل هفتم : رسم پیچ

 

 

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد. 
  • درصورتی ایمیلی دریافت نکردید برای دریافت لینک دانلود بعد از ورود به حساب کاربری به بخش تاریخچه پرداخت مراجه کنید 
  • مهم : در صورت اشکال در پرداخت با درگاه زرین پال از درگاه دوم ( زیبال ) استفاده کنید 
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.