کتاب سیاست اقتصاد فلسفه صد سال پس از مارکس

نوع فایل
pdf
تاریخ انتشار
1 جولای 2022
دسته بندی
45,000 تومان 35,000 تومان٪22 تخفیف
افزودن به سبد خرید

کتاب سیاست اقتصاد فلسفه صد سال پس از مارکس
نوشته : دیوید مک للان – ارنست مندل – ری اژلی
ترجمه : سعید دوستی

 

کتاب نایاب “سیاست، اقتصاد، فلسفه؛ صدسال پس از مارکس” پژوهشی تالیف یافته توسط دیوید مک‌للان استاد سیاست در دانشگاه کنت، ارنست مندل استاد علوم سیاسی در دانشگاه بروکسل بلژیک و ری اژلی استاد فلسفه در دانشگاه ساسکس می‌باشد که توسط سعید دوستی به فارسی برگردان شده است.

این کتاب به جریان حرکت تاریخ و سیر دگرگونی سیاست جهانی، اقتصاد جهانی و فلسفه غرب در زمانی به فاصله یک قرن پس از ایده‌ها و نظریه‌ها و تئوری‌های کارل مارکس پرداخته است.

کتابی که در پیش و روی شماست، اسکن‌شده از روی نسخه‌ای قدیمی اما خواناست که توسط کاربران کافه‌کتاب، برای استفاده همگان، بارگزاری شده است.

دانلود کتاب سیاست، اقتصاد، فلسفه؛ صدسال پس از مارکس را به پژوهشگران، محققان و دوست‌داران فلسفه و جامعه‌شناسی، پیشنهاد می‌کنیم.

 

 

✔️ سه مقاله از دیوید مک‌للان، ارنست مندل و ری اژلی در زمینه‌ی سیاست، اقتصاد و فلسفه در این مجموعه آمده است.

بریده ای از کتاب:
نقطه عزیمت تئوری اقتصادی مارکس، پدیده ها و مسائل اقتصادی هستند که به لحاظ تاریخی محدود بوده و لذا خصلتی نسبی دارند. این تئوری بدون تردید پذیرش هرگونه قانون اقتصادی ابدی را رد می نماید و به کشف قوانین اقتصادی ویژه ای که قابل اطلاق به نظام های اقتصادی خاص باشند، بسنده می کند. بخش عمده تحلیل مارکس به قوانین اقتصادی شیوه تولید سرمایه داری مربوط می شود. اما مارکس سرمایه داری را تولید کالایی تعمیم یافته تلقی می کند، بدین جهت تحقیق او عناصر تبیین کننده قوانین حاکم بر تولید کالایی خرد را نیز در بر می گیرد یعنی قوانین حاکم بر جامعه ماقبل سرمایه داری که در آنها تولید کالایی ساده به سطح معینی از رشد رسیده بود و جوامع پس از سرمایه داری که در آنها تولید کالایی هنوز زوال نیافته است…

 

 

 

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.