کتاب مبانی و اصول برنامه ریزی آموزشی قابل سرچ

نوع فایل
pdf
تاریخ انتشار
13 فوریه 2023
دسته بندی
55,000 تومان 45,000 تومان٪18 تخفیف

کتاب مبانی و اصول برنامه ریزی آموزشی قابل سرچ

✅کتاب مبانی و اصول برنامه ریزی آموزشی
🔸مولف: یحیی فیوضات

درباره کتاب مبانی برنامه ریزی آموزشی

بدیهی است هر برنامه آموزشی و پرورشی، هم عناصر کمیتی دارد هم اجزای کیفیتی. در برنامه ریزی باید به هر دو توجه کرد. در گذشته، برنامه ریزی های آموزش و پرورش تک بعدی بودند و فقط هدف های کمیتی و مقداری داشتند؛ ولی به تدریج پای مسائل کیفیتی که در حقیقت جان و روح آموزش و پرورش هستند نیز به میان کشیده شده است. اما باید اذعان داشت که بازوی کیفیتی برنامه ریزی های آموزش و پرورش در مقایسه با بازوی کمیتی، هنوز بسیار ضعیف و ناتوان مانده است.

مبانی برنامه ریزی آموزشی

آشکار است که هر برنامه آموزش و پرورشی هم دارای عناصر کیمتی است و هم دارای اجزای کیفیتی و لازم است که به هر دوی آن‌ها در برنامه‌ریزی توجه کرد. برنامه‌ریز‌های آموزش و پرورش در گذشته تک بعدی بودند و تنها هدف‌های مقداری و کمیتی داشتند. اما پس از آن به مرور در حقیقت جان و روح آموزش و پرورش، پای مسائل کیفیتی به میان آمد. البته لازم است بگوییم که در رابطه با بازوی کمیتی، بازوی کیفیتی برنامه‌ریزی‌های آموزش و پرورش هنوز هم ناتوان و ضعیف مانده است. سایت بانک کتاب، امکان تهیه اینترنتی این کتاب را برای دانشجویان و علاقه­مندان فراهم کرده است.

در ادامه مطالب بیش‌تری را در رابطه با کتاب مبانی برنامه ریزی آموزشی مطرح خواهیم کرد.

کتاب مبانی برنامه ریزی آموزشی برای مطالعه چه افرادی نوشته شده است؟

این کتاب برای افرادی که در حوزه‌ی آموزشی در حال فعالیت هستند، نوشته شده است و خواندن آن می‌تواند تا حد زیادی به آن‌ها در برنامه‌ریزی کردن برای آموزش کمک کند. همچنین افرادی که در رشته‌ی علوم تربیتی در حال تحصیل هستند، لازم است که این کتاب را مطالعه کنند.

می‌توان برنامه‌ریزی آموزشی را شاخه‌ای از علوم تربیتی دانست که تقریبا نزدیک به یک قرن است که از عمر آن می‌گذرد. خواندن این کتاب می‌تواند به مدیرا و افراد حاضر در آموزش و پرورش کمک کند که برنامه‌ریزی آن‌ها در این سیستم مؤثر واقع شود و تا حد زیادی به این سیستم بهبود بخشد.

همان طور که می‌دانید آموزش و پرورش از مهم‌ترین نهادهای کشور می‌باشد و به همین دلیل لازم است که برای آن برنامه‌ریزی درست و کارآمدی انجام شود. خواندن کتاب مبانی برنامه ریزی آموزشی کمک می‌کند مدیران بتوانند در این نهاد برنامه‌ریزی را به بهترین شکل انجام دهند و در نهایت با نتایج خوبی از برنامه‌ریزی خود رو به رو شوند. در بخش‌های بعدی مقاله، خلاصه‌ای از مطالب هر فصل را ارائه خواهیم داد. کامل و جامع بودن این کتاب باعث شده تا این کتاب در دسته کتاب­های دانشگاهی قرار گیرد.

نویسنده در کتاب مبانی برنامه ریزی آموزشی به توضیح چه مطالبی پرداخته است؟

کتاب در ۵ فصل نوشته شده است. در مقدمه کتاب به تعریف مختصری از برنامه‌ریزی پرداخته شده است و ابعاد کیفی و کمی آموزش و پرورش نام برده شده است. در ادامه مطالب کتاب توضیحات بیش‌تری در این رابطه داده شده است و در اختیار خواننده نگاه کلی از کتاب را قرار داده است.

عنوان فصل اول کتاب مبانی برنامه ریزی آموزشی، اهمیت برنامه‌ریزی آموزش و پرورش می‌باشد که در آغاز هدف‌های مبحث را برشمرده است و در ادامه آن به تعریف برنامه‌ریزی آموزش و پرورش پرداخته شده است و در توسعه اقتصادی و روابط اجتماعی، نقش آموزش و پرورش بررسی شده است. همچنین به پرسش آیا برنامه‌ریزی آموزش و پرورش مفید است یا نه در این فصل پاسخ داده شده است.

عنوان فصل دوم سیر تحول و تکامل برنامه‌ریزی آموزش و پرورش می‌باشد و در این فصل ابتدا به بیان مفهوم آموزش و پرورش، تاریخچه و انواع آن پرداخته شده است.

عنوان فصل سوم کتاب مبانی برنامه ریزی آموزشی، عنوان برنامه‌ریزی آموزشی می‌باشد و در این فصل انواع مقدماتی، متمم و عمومی آن نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

عنوان فصل چهارم مبانی تهیه و تنظیم بودجه می‌باشد. در این فصل تصمیم‌گیری در آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفته است و در ادامه نیز به تعیین هدف‌ها و مطالبی در این رابطه پرداخته شده است.

در فصل پنجم مدل‌های برنامه‌ریزی آموزشی نام برده شده و انواع مدل‌ها بررسی شده است.

 

جمع بندی مطالب

از نقاط قوت کتاب مبانی برنامه ریزی آموزشی می‌توان به رسا بودن نوشته‌های کتاب و مفید بودن محتوای آن اشاره کرد. در این کتاب از رویکردهای یادگیری و ساختن دانش در برنامه‌ریزی تصویر روشن و کاملی ارائه شده است. خوانندگان با خواندن این کتاب با مفاهیم جدیدی در رابطه با برنامه‌ریزی آموزشی آشنا می‌شوند و روان بودن کتاب به مخاطبان کمک می‌کند که به راحتی مطالب کتاب را درک کنند. اصول و مفاهیم اساسی برنامه ریزی درسی، نیز از سری کتاب­های پیشنهادی است که مطالعه آن در کنار این کتاب پیشنهاد می­شود.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد. 
  • درصورتی ایمیلی دریافت نکردید برای دریافت لینک دانلود بعد از ورود به حساب کاربری به بخش تاریخچه پرداخت مراجه کنید 
  • مهم : در صورت اشکال در پرداخت با درگاه زرین پال از درگاه دوم ( زیبال ) استفاده کنید 
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.