کتاب مردان مریخی؛زنان ونوسی

نوع فایل
pdf
تاریخ انتشار
20 آوریل 2021
تعداد بازدید
171 بازدید
15,000 تومان
افزودن به سبد خرید

کتاب مردان مریخی؛زنان ونوسی

 

دانلود کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

کتاب مردان مریخی زنان ونوسی  توضیح می‌دهد که زنان و مردان به رغم وجود تفاوت‌ها می‌توانند شیوه‌هایی را بیاموزند تا به رابطه‌ی عاشقانه و صمیمی دست یابند به همین منظور دکتر جان گری، شیوه‌ها و راهکارهای جدیدی را برای کم کردن تنش‌ها در روابط زناشویی و به وجود آوردن عشق و علاقه در این کتاب بیان می‌کند. مردان مریخی، زنان ونوسی یکی از کامل‌ترین کتاب‌های راهنمای روابط زناشویی و عاطفی بین زوجین در دنیاست. کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی نوشتۀ جان گری، یکی از پرفروش‌ترین کتب چند سال اخیر در زمینه‌ی روابط زناشویی و شناخت جنس مخالف بوده که به ۵۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

مروری بر کتـاب

تصور کنید مرد‌ها از سیاره مریخ و زن‌ها از سیاره ونوس آمده‌اند. سال‌ها پیش روزی از روزها وقتی مریخی‌ها پشت تلسکوپ نشسته بودند و سایر سیارات را رسد می‌کردند، ونوس را کشف کردند. با دیدن ونوسی‌ها احساسی در آنان بیدار شد که قبلا هرگز آن را تجربه نکرده‌ بودند. مریخی‌ها به ونوسی‌ها دل باختند و چندی بعد با سفینه‌ای که اختراع کردند راهی ونوس شدند و ونوسی‌ها با آغوشی باز از مریخی‌ها استقبال کردند.

جان گری معتقد است مردان و زنان آنان سال‌ها در کنار هم زندگی کردند و به مرور زمان از یاد بردند که از دو سیاره مختلف آمده‌اند و با هم تفاوت‌های زیادی دارند و این تفاوت‌های آن‌هاست که آن‌ها را به هم جذب می‌کند. اما همین تفاوت‌ها به وجود آورنده مشکلات است مشکلاتی که امروزه در زندگی زناشویی به کررات دیده می‌شود. اما جان گری می‌گوید اگر ما یادمان نرود که مردان از مریخ و زنان از ونوس هستند و با هم تفاوت دارند به راحتی می‌توانیم با این مشکلات کنار بیاییم و یکدیگر را درک کنیم وی در کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی، به شرح تفاوت‌ها و ارائه راه حل برای مشکلات پرداخته و می‌گوید وقتی زن ومرد تفاوت‌هایشان را بشناسند و آن‌ها را رعایت کنند عشق شکوفا می‌شود.

بخشی از متن کتاب

مرد زمانی که قصد خریدن اتومبیل و یا برنامه‌ریزی و تحقق مسافرتی هیجان‌انگیز را انجام می‌دهد که بسیار مهم هستند، انتظار دارد که در نگاه زنش امتیاز و شرایطی داشته باشد. او به کارهایی شبیه به باز کردن درب اتومبیل، خرید یک دسته گل و یا رفتار محبت‌آمیز چندان اهمیت و ارزشی قایل نیست. مرد باور دارد که با به کارگیری درست از زمان، انرژی و توجه خود، می‌تواند کارهای بزرگی را انجام دهد، این فرمول چندان کارساز نیست، زیرا دیدگاه‌های زنان در نگاه مردان متفاوت از محاسبات مردان است. زن زمانی که امتیازبندی لازم را می‌کند، برای هر نوع عشقی در قالب هدایای بزرگ و کوچک امتیاز مساوی می‌دهد و آن را ارج می‌نهد. حال آن که مرد برای هر کدام از هدایای زندگی خود امتیازات متفاوتی قایل است. برای هدیه کوچک یک می‌دهد و برای هدایای بزرگ امتیازات زیادی تا شماره ۳۰ را قایل می‌شود. مرد به دلیل عدم آگاهی به این که زنان امتیازبندی خاصی دارند و به هر چیز امتیاز یکسانی می‌دهند، از اینرو تمام انرژی خودش را برای کسب امتیازات بیشتر صرف می‌نماید و یک یا دو هدیه بزرگ می‌خرد. زن وقتی امتیازبندی می‌نماید، ارمغان محبت و عشق او هر اندازه کوچک هم بوده باشد، یک امتیاز برای آن قایل می‌شود. در نگاه زن هر نوع هدیه‌ای دارای امتیاز یکسانی است. مرد به خاطر این که واقف به نحوه امتیازبندی زن نیست، چیزهای بزرگ را به تصور خود شایسته امتیاز بزرگ دانسته و برای چیزهای کوچکتر امتیاز پایین‌تری در نظر می‌گیرد. به طوری که نمی‌داند امتیاز خریدن یک دسته گل با امتیاز پرداخت کرایه خانه در نگاه زن یکسان است.

بخش دیگری از کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

زن‌ها باید به‌ خاطر داشته باشند که انتقاد از مردها و یا دادن توصیه‌های ناخواسته به آن‌ها، به ویژه زمانی که آن‌ها کار اشتباهی انجام داده‌اند باعث می‌شود مرد احساس‌ کند موجودی دوست‌ نداشتنی است و تحت کنترل قرار گرفته‌ است. اگر قرار باشد مرد از اشتباهاتش پند بگیرد، به پذیرش زن بیش‌تر از توصیه‌های او احتیاج دارد. وقتی مرد احساس کند که زن نمی‌خواهد او را اصلاح کند، به احتمال زیاد متقاضی توصیه و راهنمایی او می‌شود.

بخشی دیگری از کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

هنوز یک هفته از تولّد دخترمان لورن نگذشته بود که من و همسرم، بونی، کاملاً خسته شده و واقعاً از پا افتاده بودیم. لورن شب­ها با گریه­های خود ما را از خواب بیدار می­کرد. همسرم هنگام زایمان دچار مشکلاتی شده بود وحالا همچنان درد داشت و به همین خاطر قرص آرامبخش مصرف می­کرد و خیلی سخت قادر بود راه برود. من بعد از پنج روز متوالی که در خانه بوده و به او کمکم می­کردم سرانجام دیگر طاقت نیاوردم و تصمیم گرفتم به سرکار بروم. بونی هم تقریباً حالش بهتر شده بود و خیالم تا حدودی راحت شده بود.
همان روز که سرکار بودم اتفاقاً قرص­های آرام­بخش بونی هم تمام شده بود و او به جای این که به من تلفن کند تا موقع بازگشت به خانه از آن قرص­ها برایش بخرم، از برادرم که برای عیادت او به خانه مان آمده بود می­خواهد این کار را برایش انجام دهد. اما متاسفانه برادرم یادش می­رود قرص­ها را برای او بخرد و در نتیجه بونی تمام روز را درد کشیده بود و با همان وضع دشوار از دخترمان لورن نیز مراقبت کرده بود.
من آن روز عصر بی­خبر از همه چیز وارد خانه شدم و دیدم بونی خیلی ناراحت و پکر است. فکرکردم بچه او را کلافه کرده است. اما با او لحنی نکوهش آمیز لب به سخن گشود و گفت: « همه­ی روز را درد کشیدم… قرص هایم تمام شده بود روی تخت افتاده بودم و واقعاً نمی­دانستم چه کار کنم. » من قیافه حقّ به جانبی به خود گرفتم و گفتم: « خب، چرا به من زنگ نزدی؟ »
بونی جواب داد: « آخه برادرت برای دیدن من آمده بود. از او خواهش کردم این کار را برایم بکند، ولی او فراموش کرد. خلاصه تمام روز منتظرش بودم و نمی­توانستم از جایم تکان بخورم. راه رفتن برایم غیرممکن بود و احساس تنهایی و بی­پناهی می­کردم. »
این حرف را که زد دیگه نتوانستم تحمل کنم و داشتم از عصبانیت می­ترکیدم. از این ناراحت شده بودم که چرا به من زنگ نزده بود و موضوع را به من نگفته بود و حالا داشت من را نکوهش می­کرد. خلاصه کمی بگو مگو کردیم و من بعد از کمی غرولند تصمیم گرفتم خانه را ترک کنم. اما در آن لحظه اتفاقی رخ داد که زندگیم را کاملاً عوض کرد. بونی به من گفت: « صبر کن، خواهش می­کنم نرو. درد داره من را از پا درمی­آورد. دیگر طاقتم تمام شده واقعاً به تو احتیاج دارم. الان چند روز است که نخوابیده­ام. التماس می­کنم به حرف­هایم گوش بده. »

 

 

برداشت هایی از کتاب

جان گری در کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین، رابطه مبتنی بر عشق را به جای رابطه مبتنی برای انجام وظیفه به شما می‌شناساند. این کتاب نیازهای عاطفی مردان و زنان را بررسی می‌کند. برای داشتن زندگی مشترک فارغ از هرگونه گله و شکایت، درک این دیدگاه جدید امری ضروری است، زیرا اگر بدانید مهم‌ترین خواسته همسر شما چیست، تمام توان خود را به کار خواهید بست تا به گونه‌ای از او حمایت کنید. بسیاری از کسانی که کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی را نخوانده‌اند، به‌ اشتباه تصور کرده‌اند، مفهوم این عنوان این است که ما آن قدر با یکدیگر تفاوت داریم که هرگز نمی‌توانیم یکدیگر را درک کنیم، در حالی‌ که واقعیت این‌گونه نیست. ما وقتی با تفاوت‌هایی روبه‌رو می‌شویم که به هر دوی ما مربوط است، اگر بتوانیم برداشت درست و منطقی از آن‌ها داشته باشیم،‌ یعنی برداشتی که برای هر دوی ما قابل درک باشد، در این صورت تعامل و ارتباط بهتر شکل می‌گیرد.

فهرست مطالب

 • مردان مریخی زنان ونوسی
 • شناخت تفاوت ها
 • برقراری ارتباط
 • همکاری بیشتر
 • در خود فرو می‌روند
 • تصدیق و تایید
 • توجه و درک
 • نقد و بررسی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

  جان گری، مردان مریخی زنان ونوسی را ۲۵ سال قبل نوشت و تاامروز جزء پرفروش‌ترین کتاب‌ها بوده است. در جهان تحولاتی بزرگ روی داده است و این تحولات پیامدهای مهمی در روابط ما ایجاد کرده است. سرعت روز افزون تغییر در محیط کار و زندگی موجب افزایش استرس زنان و مردان شده است. در این مدت میلیون‌ها زن وارد محیط کار شده‌اند و مسئولیت‌های بیشتری نیز بر عهده مردان قرار گرفته است. این تغییرات بر روابط زوج‌ها نیز تأثیر گذاشته است. برای آن‌که روابط ما همچنان رضایت‌ بخش باشد، شرایط دیگری باید لحاظ شود. زن و مرد در محیط خانواده به حمایت عاطفی جدید نیاز دارند تا هر یک برای رشد توانایی‌های خود فرصت بیشتری داشته باشند. گذشت آن روزگاری که زنان ملزم به اطاعت و فرمان‌ برداری بودند، تحت تکفل مردان قرار داشتند و مردان بار تأمین زندگی خانواده را به‌ تنهایی بر دوش می‌کشیدند.

   

راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.